Naty

Jednorázové plenky
Plenky Naty Nature Babycare - certifikace apod.

S plenkami Naty můžete přebalovat vaše maličké bez obav. Žádné zbytečné chemikálie. Pouze certifikovaný přírodní biologicky rozložitelný materiál dotýkající se dětské pokožky.

Plenky Naty jsou oceňovány zejména pro svůj minimální dopad na životní prostředí, šetrnost k dětské pokožce, skvělou funkčnost a mimořádnou hebkost. K výrobě je používán geneticky neupravovaný (GM free) kukuřičný škrob a další přírodní materiál. Plenky jsou velmi oblíbené nejen pro svoji měkkost, hebkost a něžný vzhled.

Naty Asthma and Allergy certificationPlenky jsou certifikovány a doporučovány švédskou "Asthma and Allergy Association".
"Swedish Asthma And Allergy Association“ je švédská národní asociace usilující o zlepšení životních podmínek lidí trpících alergiemi, intolerancí, astmatem apod. Plenky jsou neustále zdokonalovány zejména z důvodu minimalizace rizika vzniku alergií, ekzémů a opruzenin.

Plenky Naty jsou šetrné k životnímu prostředí

  • Jsou vyráběny z trvale udržitelných, environmentálně šetrných zdrojů.
  • 50 – 60 % plenky je vyrobeno z biologicky odbouratelných zdrojů, tzn. je okamžitě rozložitelné. 100% bilogicky rozložitelné jsou všechny části plenky, které jsou v přímém kontaktu s pokožkou děťátka a také vnější plášť plenky pro dokonalou prodyšnost. Celá plenka se rozloží výrazně rychleji než konveční plenka, které to trvá až 400 let.
  • Obaly plenek jsou z certifikovaného bio plastu a je možné ho použít jako sáček na biologický odpad. Zatím se netýká natahovacích plenkových kalhotek, ale v blízké budoucnosti bude i u nich.Plenky Naty FSC certifikace

   Celulóza v plenkách je získávána ze skandinávskévo dřeva a má certifikaci FSC. Jde o mezinárodní certifikaci, která zaručuje, že dřevo a potažmo papír pocházejí z šetrně obhospodařovaných lesů. 

 

Z čeho je plenka Naty?

  • Vnější plášť je kompletně biologicky rozložitelný. Je stejně tak funkční jako plastové pláště v konvenčních plenkách, ale je výrazně šetrnější k dětské pokožce. Je totiž bez chemie a dýchá. Jak se již mnoho rodičů přesvědčilo, toto je jedna z hlavních výhod plenek Naty, jelikož přirozená prodyšnost brání vzniku podráždění pokožky.
  • Vnitřní vrstva plenky přímo se dotýkající pokožky je vyrobena je z certifikovaného biologicky rozložitelného materiálu.
  • Absorpční jádro je tvořeno směsí biologicky odbouratelné celulózy a absorpčního gelu (gelu je výrazně méně než u běžných plenek). Celulóza je získávána ze skandinávskévo dřeva a má výše zmíněnou certifikaci FSC.
  • Plenky nejsou běleny ani nijak parfémovány. Neobsahují žádný chlór, latex, TBT (tributyltin), barviva, ftaláty, dioxiny. Potisk plenky neobsahuje těžké kovy, nijak neohrožuje zdraví dítěte.
  • Jemný materiál použitý pro výrobu plenky, elastická lepítka, jemná pružná část na zádech a pohodlná část plenky obepínající dětské nožičky – tyto vlastnosti plenek Naty umožní Vašemu dítěti volný pohyb. 

Plenky Naty nabízíme v 6 velikostech:

  • Newborn - hmotnost 2 - 5 kg (25 ks v balení),
  • Mini - hmotnost 3 - 6 kg (33 ks v balení),
  • Midi - hmotnost 4 - 9 kg (30 ks v balení),
  • Maxi - hmotnost 7 - 18 kg (26 ks v balení),
  • Maxi Plus - hmotnost 9 - 20 kg (24 ks v balení),
  • Junior - hmotnost 11 - 25 kg (22 ks v balení).
 • Také v nabídce najdete natahovací plenkové kalhoty ve dvou velikostech - Maxi (8 - 15 kg) a ( Junior 12 - 18 kg), které jsou skvělé při učení dětí na nočník.

  Kosmetika

   • Certifikovaná, organická, hypoalergenní a dermatologicky testovaná kosmetika, která neobsahuje žádné parfémy, parabeny, barviva, ftaláty ani minerální oleje. Bez živočišných složek, není testována na zvířatech. Při výrobě použity přírodní a certifikované organické složky. PH kosmetiky je velice podobné PH pokožky.

   • Pokožka je největším orgánem našeho těla a vstřebává vysoké procento složek, se kterými ji ošetřujeme, což často ovlivňuje její kvalitu. Společnost Naty proto vytvořila čistou organickou kosmetiku pro děti. Usilovali o použití co nejméně ingrediencí s co nejvyšším podílem přírodního původu. Dětská řada kosmetiky (tělové mýdlo, šampón, tělové mléko a pěna do koupele) je bez vůně.

  Plenky Naty Ecocert certifikace
    Dětská řada kosmetiky Naty získala certifikaci Ecocert jako přírodní a organická. 
    Aby kosmetika Naty mohla získat tuto certifikaci, musela splnit podmínku minimálně 95 % složek přírodního původu a minimálně 10 % z nich z ekologického zemědělství.


  • Kosmetika Naty je dodávaná v obalech (200 ml) ze "zeleného plastu", který je plně recyklovatelný.

   Více o značce a společnosti Naty

   Plenky Naty Vincotte certifikace
   Vincotte je nezisková organizace poskytující nezávislé služby v oblasti ověřování kvality a bezpečnosti produktů tak i jejich šetrnosti k životnímu prostředí. "OK Biobased" je jedna z certifikací této organizace potvrzující množství použitých obnovitelných surovin ve výrobě. Tento certifikát potvrzuje, že při výrobě produktů Naty jsou z větší části použity rozložitelné zdroje. 

    • Značka Naty je 1. značkou na světě, která je nezávisle certifikována pro obnovitelnost jejích produktů dle ASTM D6866. ASTM je mezinárodní nezisková organizace, která utváří a publikuje standardy kvality materiálů, produktů a služeb. 

   • Produkty Naty jsou bez živočišných složek a nejsou testovány na zvířatech. Společnost Naty se nyní připravuje na získání certifikátu "Vegan".


    Společnost Naty a její zakladatelka Marlene Sandberg

    Naty je švédská společnost, která byla založena téměř před 20 lety paní Marlene Sandberg - „matkou průkopnicí“, která se rozhodla, že si svět zaslouží lepší jednorázovou plenku. Tato žena byla zděšena faktem, že jedno dítě používající jednorázové plenky vyprodukuje půl tuny odpadu ročně. Proto vybudovala novou značku plenek, které dokážou být plně funkční, cenově srovnatelné s běžnými plenkami a mají minimální dopady na životní prostředí. Výsledkem její snahy jsou plenky Naty - dobré pro dítě a šetrné k přírodě.
naty liner super nove
99 Kč

Vyráběny z přírodního materiálu - 100% biologicky odbouratelné, 100% kompostovatelné.

99356
i3 7330933176934 slipove vlozky 32ks normal web
99 Kč

Vyráběny z přírodního materiálu - 100% biologicky odbouratelné, 100% kompostovatelné.

99814
naty tampons normal
139 Kč

Vyráběné z organické bavlny, neběleny chlórem.

23730
naty tampons super
139 Kč

Vyráběné z organické bavlny, neběleny chlórem.

79314
naty tampons superplus
129 Kč

Vyráběné z organické bavlny, neběleny chlórem.

79315
i2 naty pads super nove
99 Kč

10 ks dámských ekologických vložek pro silnější menstruaci nebo na noc. Nejsou běleny chlórem, bez umělé hmoty, chemie, parfémů, bělidel a dalších nežádoucích látek. 

79311
i2 naty pads normal nove
99 Kč

14 ks dámských ekologických vložek pro slabší a běžnou menstruaci. Nejsou běleny chlórem, bez umělé hmoty, chemie, parfémů, bělidel a dalších nežádoucích látek. 

23715
i2 naty pads super nove
99 Kč
79310
i2 7330933177269 flushable wipes 56 zmenseno
99 Kč

Neobsahují chlór, umělá barviva, parfémy, parabeny, ftaláty ani alkohol. 

99698
naty natahovaci maxi
369 Kč

Jednorázové, dermatologicky a ekologicky šetrné plenky.

79305
naty natahovaci junior
369 Kč

Jednorázové, dermatologicky a ekologicky šetrné plenky.

79306
Naty 1 newborn
249 Kč

Jednorázové, dermatologicky a ekologicky šetrné plenky.

79929
Naty 2 mini
349 Kč

Jednorázové, dermatologicky a ekologicky šetrné plenky.

79930
Naty 3 midi
349 Kč

Jednorázové, dermatologicky a ekologicky šetrné plenky.

80155
Naty 3 midi economy pack
549 Kč

Jednorázové, dermatologicky a ekologicky šetrné plenky.

99018
Naty 4 maxi economy pack
549 Kč

Jednorázové, dermatologicky a ekologicky šetrné plenky.

99019
Naty 4 maxi
349 Kč

Jednorázové, dermatologicky a ekologicky šetrné plenky.

79303
Naty 4+ maxi+
349 Kč

Jednorázové, dermatologicky a ekologicky šetrné plenky.

80154
Nahoru
Další produkty
22 položek celkem

Stránka 1 z 2 - 22 položek celkem