Rockino zimní čepice 1533 Barva Růžová

Kód: 18642/50
Značka: Rockino
219 Kč 181 Kč bez DPH
Kategorie: Čepice
Velikost: 50
Skladem (1 ks) | 18642/50
219 Kč
181 Kč bez DPH

Dětská zimní čepice ROCKINO se šňůrkami, dlouhými oušky a výšivkou zajíčka. Čepička je podšitá 100% bavlnou.
Materiál: vrchní vrstva a podsádka: 100% polyester
vnitřní vrstva: 100% bavlna

 

JAK VYBRAT ČEPICI ?

 Po správném změření obvodu hlavy je důležité zvolit, na jaké roční období čepici, případně šátek, klobouček, piráta atd potřebujete.
Pokusíme se vysvětlit, z jakých materiálů, případně funkčních prvků bychom měli volit.
 Dalším krokem by měla být volba výrobce. Pro děti volte výrobce pokud možno jiných, než asijských proveniencí. Nejde tak ani o látky, jako spíš o používaná barviva u nichž hrozí riziko obsahu těžkých kovů, formaldehydu atd ... I ditě, které netrpí žádnou alergií, ji může nevhodným výběrem textilií od pochybných a často nezjistitelných výrobců získat. Pozor na různé třpytivé ozdoby, flitry, lesklé tisky atd. Mohou vykazovat zvýšený obsah niklu,  jiných těžkých kovů, nebo ftalátů (velmi nebezbečných změkčovadel).

 Pokud jde o barviva, je chybou si myslet, že bílá kojenecká čepička neobsahuje barviva. I bílá se musí barvit.
Naše firma nakupuje u výrobců látek textilie v surovém stavu a nechává si je barvit u osvědčené barvírny s mnohaletou zkušeností a vlastními laboratořemi. Barviva i barvené látky procházejí sérií náročných testů nejen chemických, ale i testů týkajících se trvanlivosti. Obarvené látky procházejí několika pracími cykly. Barvy musí být stálé, nesmějí nadměrně pouštět atd ...
Tedy nejen na veškeré materiály, ale i na všechna použitá barviva vlastníme certifiáty o možnosti použití pro děti do 3 let.

 Jarní (podzimní)
 Tyto, jinak i "přechodné" čepice se vyrábí především z takzvaných úpletů. Čepice by měla být přiměřeně teplá, ale jen tak, aby se v ní hlava nepotila. Prodyšná, ale ne zase moc, aby chránila před větrem. Především musí zakrývat uši, které jsou na chladný vítr u dětí velmi choulostivé. U menších dětí sáhneme raději po čepicích se šňůrkami.
Pro tento typ čepic firma ROCKINO používá úpletové materiály s vysokým podílem bavlny (96%) z důvodu vynikajících savých vlastností a také s ohledem na dobrou snášenlivost přibývajícího počtu alergických dětí.
Jelikož by se čepice, vyrobená pouze z bavlny hned po prvním nasazení vytáhla (materiál by se nevracel) a po vyprání by byla nepoužitelná, objednáváme u výrobce látek úplety s přidáním 4% lycry. Toto množství stačí k tomu, aby byla čepice elastická, dobře seděla, byla velmi trvanlivá a přitom neztratila výhody bavlny - velmi příjemná na omak i na nošení.
Tento materiál, který zpracováváme na čepice jako hladký, nebo žebrovaný (rips) považujeme za to nejlepší, co v současné době k výrobě jarních a podzimních dětských čepic existuje.

 


Velikostní tabulky mají pouze informativní charakter a odpovídají určitému průměru velikostí v populaci.
Velikost čepic 36 je určena pro velmi malé, nebo předčasně narozené děti.
Velikost čepic 54 a 56 jsou velikostmi jak dětskými, tak i dospělými. Dětem v tomto věku přestává hlava růst a mají velikost často stejnou, jakou mají v dospělosti.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: