LAVANDIN SUPER Eoné 20 ml

Lavandin má analgetické, antibakteriální, protiinfekční, hojivé, protizánětlivé, protikřečové učinky. Uklidňuje, tiší nervy.

Skladem (1 ks)
Kód: 79798
Značka: Eoné
239 Kč 198 Kč bez DPH

Lavandin má podobné účinky jako levandule. Je tedy, podobně jako levandule, takovou malou lékárnou a je vhodné ji mít u sebe „pro strýčka Příhodu“. Lavandin je kultivar levandule. Zatímco levandule pravá vytváří na stonku pouze jedno květenství, lavandin jich vytváří více. Výnosnost éterického oleje je pak vyšší, proto jsou lavandiny cenově příznivější než levandule.

Od levandule se liší obsahovými látkami, lavandiny obsahují například více 1,8 cineolu. Lavandiny i levandule patří podle odborné literatury k bezpečným, nedráždivým, relaxačním, éterickým olejům.

Tato silice je podle odborné literatury vhodným prostředkem na cestu do lesa, na chatu, do přírody, protože ji můžete používat proti obtížnému hmyzu. Velmi malé množství lavandinu (1 kapku) naneste na ruce, a poté dlaněmi pohlaďte odkryté části těla. U dětí do 3 let raději smíchejte lavandin s rostlinným olejem v poměru 1:2.

V případě štípnutí komáry, vosou, včelou naneste na postižené místo co nejdříve asi 3 kapky silice, po chvíli několikrát opakujte. Ne kolem očí!!!

Doporučuje se při kožních infekcích, menstruačních, svalových křečích, na rány. Pomáhá při migréně, stresu, napětí, vyrážkách.

Literatura (Valerie Ann Worwood) uvádí: má analgetické, antibakteriální, protiinfekční, hojivé, protizánětlivé, protikřečové učinky. Uklidňuje, tiší nervy.

Lavadin velmi dobře působí proti celkové tenzi svalové i emoční. Lidem, kteří mají velmi nízký tlak zpravidla tato silice nevoní – je to tím, že lavandin má schopnost krevní tlak snižovat.

Použití: Po naředění do koupele, masážních olejů, na obklady.

Přímé použití pouze při znalosti aromaterapie.

Pro pejsky na blešky: 2 kapičky lavandinu, rozpuštěné ve lžičce alkoholu, lze vetřít do kožíšku pejska, přinesl-li si odněkud blešky. Je vhodné ještě přidat kapku lemongrasu.

Lavandula hybrida

Parovodní destilací květů s částmi stonků.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: