Tierra Verde Mýdlové vločky ze žlučového mýdla

Na praní silně znečištěného nebo mastného prádla, vhodné pro bílé a stálobarevné prádlo.

 
Skladem (2 ks)
Kód: 7891
Značka: Tierra Verde
179 Kč 147,90 Kč bez DPH
Kategorie: Praní

Co je to, jak to funguje

Vločky z pracího mýdla s přídavkem hovězí žluči. Žluč obsahuje různé druhy enzymů, které mají schopnost rozkládat tuky a bílkoviny. Jsou velmi účinné při odstraňování skvrn a nečistot zejména organického původu (mastnota, ovoce a zelenina, krev, inkoust, tráva, červené víno, potraviny).

K čemu se používá

Na rozdíl od kusového žlučového mýdla jsou vločky vhodné pro praní celkově (nejen sem tam skvrnka) silně znečištěného prádla. Vhodné například pro oblečení masérů a smažičů hranolek.

Lze použít:

  • k namáčení silně znečistěného prádla

  • jako přídavek do mýdlového slizu

  • k posílení pracího účinku pro silně znečistěné prádlo

  • vhodné pro bílý i stálobarevný textil z přírodních i syntetických vláken.

  • Díky obsaženým enzymům výborně odstraňuje tzv. organické skvrny jako je mastnota z jídla, mastnota z pokožky na límečcích a manžetách košil, šťávy z ovoce a zeleniny, krev, tráva, červené víno, hlína, inkoust, apod.

Jak se používá

Namáčení prádla:

  • cca 5 g (1 vrchovatá lžíce) vloček na prací lázeň (cca 10 l)

  • Použijte vodu alespoň 40°C teplou, vločky nechejte rozpustit nejlépe dopředu nebo pokud si je nestihnete připravit, přidejte je tedy suché přímo k prádlu a po cca 15 minutách, prádlo ve vodě pořádně promněte, aby se mýdlo rozptýlilo v lázni. Namáčené prádlo alespoň na začátku a konci namáčení promněte, můžete zkusit náš Turbozvon.

Praní v pračce:

  • pro posílení pracího účinku gelu nebo mýdlových ořechů do bubnu pračky přidejte cca 5g (1 vrchovatá lžíce)

Skvrny bílkovinného původu (zejm. krev, mléčné produkty):

  • Tyto fleky je nutné ji před praním ošetřit ve studené vodě. Bílkoviny se v teplé vodě srazí a není možné je pak odstranit.

Zjištění stálobarevnosti prádla:

  • Při ošetření barevného textilu je dobré před použitím vyzkoušet jeho stálobarevnost aplikací na místě, které není vidět.

Na co si dát pozor

Znečištění neorganického původu

Pokud řešíte pracovní oblečení automechanika či kominíka, žlučové mýdlo vám nepomůže, protože jde o znečištění neorganického původu. V tomto případě použijte pomerančový odmašťovač, budete nadšeni!

Pro praní bez předpírky nedoporučujeme dávat vločky do zásobníku na prací prostředek, protože by se pak nemusely dostatečně rozpustit. Dávejte je vždy přímo do pracího bubnu.

Pokud chcete použít předpírku, rozpusťte si vločky předem v teplé vodě a teprve pak je dejte do zásobníku na prací prostředek na hlavní praní.

Před praním barevného prádla, kde máte podezření na problém se stálobarevností, vyzkoušejte vločky nejprve na skrytém místě (myslíme na oblečení, ne schovávačku pod schody :-)).

Praní s mýdlovým slizem ve tvrdé vodě

Pokud máte tvrdou vodu (můžete zjistit pomocí testovacího pásku), nemusí být výsledky praní s mýdlovým slizem uspokojivé, protože mýdlové složky se ve tvrdé vodě sráží s minerálními látkami a spolu s nečistotou zůstávají ve vláknech prádla. Prádlo pak vypadá zapraně/zašedle.

V tomto případě můžete experimentovat s receptem na mýdlový sliz, konkrétně s podílem prací sody (odkaz na diskusní fórum) nebo použít změkčovač a k praní bílého prádla prací prášek z mýdlových ořechů na bílé prádlo případně gel na barevné prádlo nebo samotné rozpuštěné mýdlové vločky (ne sliz).

Možná vám vrtá hlavou

Proč Tierra Verde nabízí mýdlo obsahující látku živočišného původu?

Žlučové enzymy jsou odpadem ze současné produkce masa, který by jinak zůstal nevyužitý, a jsou v likvidaci nečistot na textilu zatím nepřekonané. Upřednostňujeme je před syntetickými enzymy z GMO rostlin, které je jako jediné dokáží obstojně nahradit, ovšem zase mají pro nás neakceptovatelné nešvary GMO produkce. Tím, že máme v sortimentu vločky ze žlučového mýdla, umožňujeme vám jejich použití jen tehdy, kdy je to skutečně potřeba. Naše další prací prostředky na bázi mýdlových ořechů už tyto látky nemusejí obsahovat. Takže proto :-).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: