Rockino čepice kočičky jaro-podzim 2523

Kód: 16608/46
265 Kč 219 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Detailní informace

Velikost: 46
Skladem (1 ks) | 16608/46
265 Kč
219 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Dívčí čepice jaro-podzim. Šňůrky na prodlouženém krytí oušek a měkký kšilt. Přes čelo a uši je čepice opatřena podsádkou a je tedy v těchto částech dvouvrstvá.

Složení: 96% bavlna, 4% lycra. Lycra je použita z důvodu vysoké pružnosti a trvanlivosti materiálu.

 

Česká výroba

JAK VYBRAT ČEPICI ?

 Po správném změření obvodu hlavy je důležité zvolit, na jaké roční období čepici, případně šátek, klobouček, piráta atd potřebujete.
Pokusíme se vysvětlit, z jakých materiálů, případně funkčních prvků bychom měli volit.
 Dalším krokem by měla být volba výrobce. Pro děti volte výrobce pokud možno jiných, než asijských proveniencí. Nejde tak ani o látky, jako spíš o používaná barviva u nichž hrozí riziko obsahu těžkých kovů, formaldehydu atd ... I ditě, které netrpí žádnou alergií, ji může nevhodným výběrem textilií od pochybných a často nezjistitelných výrobců získat. Pozor na různé třpytivé ozdoby, flitry, lesklé tisky atd. Mohou vykazovat zvýšený obsah niklu,  jiných těžkých kovů, nebo ftalátů (velmi nebezbečných změkčovadel).

 Pokud jde o barviva, je chybou si myslet, že bílá kojenecká čepička neobsahuje barviva. I bílá se musí barvit.
Naše firma nakupuje u výrobců látek textilie v surovém stavu a nechává si je barvit u osvědčené barvírny s mnohaletou zkušeností a vlastními laboratořemi. Barviva i barvené látky procházejí sérií náročných testů nejen chemických, ale i testů týkajících se trvanlivosti. Obarvené látky procházejí několika pracími cykly. Barvy musí být stálé, nesmějí nadměrně pouštět atd ...
Tedy nejen na veškeré materiály, ale i na všechna použitá barviva vlastníme certifiáty o možnosti použití pro děti do 3 let.

 Jarní (podzimní)
 Tyto, jinak i "přechodné" čepice se vyrábí především z takzvaných úpletů. Čepice by měla být přiměřeně teplá, ale jen tak, aby se v ní hlava nepotila. Prodyšná, ale ne zase moc, aby chránila před větrem. Především musí zakrývat uši, které jsou na chladný vítr u dětí velmi choulostivé. U menších dětí sáhneme raději po čepicích se šňůrkami.
Pro tento typ čepic firma ROCKINO používá úpletové materiály s vysokým podílem bavlny (96%) z důvodu vynikajících savých vlastností a také s ohledem na dobrou snášenlivost přibývajícího počtu alergických dětí.
Jelikož by se čepice, vyrobená pouze z bavlny hned po prvním nasazení vytáhla (materiál by se nevracel) a po vyprání by byla nepoužitelná, objednáváme u výrobce látek úplety s přidáním 4% lycry. Toto množství stačí k tomu, aby byla čepice elastická, dobře seděla, byla velmi trvanlivá a přitom neztratila výhody bavlny - velmi příjemná na omak i na nošení.
Tento materiál, který zpracováváme na čepice jako hladký, nebo žebrovaný (rips) považujeme za to nejlepší, co v současné době k výrobě jarních a podzimních dětských čepic existuje.

 


Velikostní tabulky mají pouze informativní charakter a odpovídají určitému průměru velikostí v populaci.
Velikost čepic 36 je určena pro velmi malé, nebo předčasně narozené děti.
Velikost čepic 54 a 56 jsou velikostmi jak dětskými, tak i dospělými. Dětem v tomto věku přestává hlava růst a mají velikost často stejnou, jakou mají v dospělosti.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: