Tierra Verde Aviváž BEZ OBALU 1 kg

Aviváž bez syntetických barviv a parfémů, s jemnou vůní přírodní levandulové silice. Odstraní statickou elektřinu ze syntetického textilu. Prádlo bude příjemnější na dotek a nebude se na vás "lepit". 

POUZE OSOBNÍ ODBĚR (>4 kg)
Kód: 739/S1179
Značka: Tierra Verde
139 Kč 114,90 Kč bez DPH

Co je to, jak to funguje

Aviváž obalí a uhladí vlákna textilu podobně jako například kondicionér vlas. Prádlo ze syntetických materiálů zbaví statického náboje, na omak jej zjemní a provoní. 

Tyto pozitivní efekty jsou ale vykoupeny tím, že pokožka je v kontaktu s látkami, které ji mohou dráždit – v našem případě s tenzidem, u konvenčních aviváží zejména se syntetickými parfémy. Tyto látky může zaktivovat teplo a vlhko, které vzniká při kontaktu kůže s prádlem. Proto zejména alergikům a ekzematikům doporučujeme namísto aviváže používat máchadlo prádla.

 

K čemu se používá

Aviváž má za úkol zejména odstranit statickou elektřinu ze syntetického textilu. Není vhodná pro prádlo, jehož funkcí je vstřebávat vlhkost, neboť obaluje textilní vlákno, které se tak stává hůře propustným a nesaje. 

Na co si dát pozor

  • Aviváž obecně (ani naše ani jiná) nepatří na ručníky, utěrky, ložní prádlo, spodní prádlo, dětské pleny, kojenecký textil nebo funkční sportovní oblečení.
  • Aviváž obaluje vlákna textilu a zůstává na oblečení, čímž výrazně snižuje jeho savost i prodyšnost. 
  • Zjistili jsme, že aviváž často bývá i složkou konvenčních pracích gelů.

 

Složení

5-15% kvarterní amoniová sůl kondenzátu mastných kyselin s alkanolaminem, <5% isopropanol, levandulová silice (obsahuje linalool)

Bezpečnost

Obsahuje cineol; p-mentha-1,4(8)-dien. Může vyvolat alergickou reakci. Likvidace: použitý obal po vypláchnutí odevzdejte do tříděného komunálního odpadu, zbytek nespotřebovaného výrobku odstraňte s přebytkem vody do kanalizace.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: